Seria Nord

 

                                                                                          CLASAMENT

 

Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. CF Rîşcani 16 11 3 2 43-16 36
2. FC ABUS 16 9 3 4 40-24 30
3. FC Floreşti 16 7 5 4 27-27 26
4. Flacăra 16 7 4 5 20-25 25
5. FC Teleneşti 16 6 7 3 25-15 25
6. CS Drochia 16 5 5 6 23-22 20
7. FC Sîngerei 16 3 6 7 22-28 15
8. FC Dava 16 3 3 10 20-40 12
9. FC Glodeni 16 1 2 13 19-48 5

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
25-26 august 2012 Cupa R. Moldova-Orange Tur Preliminar
01-02 septembrie 2012 Cupa R. Moldova-Orange Tur Preliminar
09 septembrie 2012 Cupa R. Moldova-Orange, 1/32
Etapa I
1 15.09.2012 FC Teleneşti – FC ABUS 1-1 Teleneşti 16-00
2 15.09.2012 CS Drochia – FC Sîngerei 2-1 Drochia 16-00
3 15.09.2012 FC Glodeni – FC Floreşti 1-2 Glodeni 16-00
4 15.09.2012 CF Rîşcani – FC Dava 3-0 Rîşcani 16-00
5 Flacăra – libera
Etapa II
6 22.09.2012 FC ABUS – CS Drochia * Ungheni 16-00
7 22.09.2012 FC Singerei – FC Glodeni 4-0 Singerei 16-00
8 22.09.2012 FC Floresti – CF Riscani 3-1 Floresti 16-00
9 22.09.2012 FC Dava – Flacara 1-2 Soroca 16-00
10 FC Telenesti – liberă
* – conform deciziei Comitetului de Competiţii din 27.09.2012, echipelor FC ABUS şi CS Drochia le-au fost acordate înfrîngeri tehnice pentru încălcarea Regulamentului Campionatului R.Moldova la fotbal.
25-26 septembrie 2012 Cupa R. Moldova-Orange, 1/16
Etapa III
11 29.09.2012 CS Drochia – FC Teleneşti 0-1 Drochia 16-00
12 29.09.2012 FC Glodeni – FC ABUS 2-7 Glodeni 16-00
13 29.09.2012 CF Rîşcani – FC Sîngerei 3-2 Rîşcani 16-00
14 29.09.2012 Flacăra – FC Floreşti 3-2 Călugăr 16-00
15 FC Dava – liberă
Etapa IV
16 06.10.2012 FC Teleneşti – FC Glodeni 6-0 Teleneşti 15-00
17 06.10.2012 FC ABUS – CF Rîşcani 1-2 Ungheni 15-00
18 06.10.2012 FC Sîngerei – Flacăra 0-0 Sîngerei 15-00
19 06.10.2012 FC Floreşti – FC Dava 3-0 Floreşti 15-00
20 CS Drochia – liberă
12 octombrie 2012 CM-2014 Moldova – Ucraina «A»
Etapa V
21 13.10.2012 FC Glodeni – CS Drochia 1-4 Glodeni 15-00
22 13.10.2012 CF Rîşcani – FC Teleneşti 3-0 Rîşcani 15-00
23 13.10.2012 Flacăra – FC ABUS 3-2 Călugăr 15-00
24 13.10.2012 FC Dava – FC Sîngerei 2-2 Soroca 15-00
25 FC Floreşti – liberă
16 octombrie 2012 CM-2014 San Marino – Moldova «A»
Etapa VI
26 20.10.2012 CS Drochia – CF Rîşcani 1-2 Drochia 15-00
27 20.10.2012 FC Teleneşti – Flacăra 1-2 Teleneşti 15-00
28 20.10.2012 FC ABUS – FC Dava 3-2 Ungheni 15-00
29 20.10.2012 FC Sîngerei – FC Floreşti 0-0 Sîngerei 15-00
30 FC Glodeni – liberă
Etapa VII
31 27.10.2012 CF Rîşcani – FC Glodeni 5-2 Rîşcani 15-00
32 27.10.2012 Flacăra – CS Drochia 0-0 Călugăr 15-00
33 27.10.2012 FC Dava – FC Teleneşti 0-0 Soroca 15-00
34 27.10.2012 FC Floreşti – FC ABUS 2-2 Floreşti 15-00
35 FC Sîngerei – liberă
30-31 octombrie 2012 Cupa R. Moldova-Orange, 1/8
Etapa VIII
36 03.11.2012 FC Glodeni – Flacăra 2-2 Glodeni 14-00
37 03.11.2012 CS Drochia – FC Dava 1-1 Drochia 14-00
38 03.11.2012 FC Teleneşti – FC Floreşti 3-3 Teleneşti 14-00
39 03.11.2012 FC ABUS – FC Sîngerei 6-1 Ungheni 14-00
40 CF Rîşcani – liberă
Etapa IX
41 10.11.2012 Flacăra – CF Rîşcani 1-5 Călugăr 14-00
42 10.11.2012 FC Dava – FC Glodeni 2-1 Soroca 14-00
43 10.11.2012 FC Floreşti – CS Drochia 2-1 Floreşti 14-00
44 10.11.2012 FC Sîngerei – FC Teleneşti 0-1 Sîngerei 14-00
45 FC ABUS – liberă
RETUR
22.03.2013 CM-2014 Moldova – Muntenegru «A»
22.03.2013 CE-2015 Ţara Galilor – Moldova «U-21»
26.03.2013 CM-2014 Ucraina – Moldova «A»
Etapa X
46 30.03.2013 FC ABUS – FC Teleneşti 1-1 Ungheni 14-00
47 30.03.2013 FC Sîngerei – CS Drochia 3-1 Sîngerei 14-00
48 30.03.2013 FC Floreşti – FC Glodeni 2-1 Floreşti 14-00
49 30.03.2013 FC Dava – CF Rîşcani 1-3 Soroca 14-00
50 Flacăra – liberă
Etapa XI
51 06.04.2013 CS Drochia – FC ABUS 1-2 Drochia 15-00
52 06.04.2013 FC Glodeni – FC Sîngerei 2-2 Glodeni 15-00
53 06.04.2013 CF Rîşcani – FC Floreşti 4-0 Rîşcani 15-00
54 06.04.2013 Flacăra – FC Dava 2-0 Călugăr 15-00
55 FC Teleneşti – liberă
Etapa XII
56 13.04.2013 FC Teleneşti – CS Drochia 1-1 Mândreşti 15-00
57 13.04.2013 FC ABUS – FC Glodeni 1-0 Ungheni 15-00
58 13.04.2013 FC Sîngerei – CF Rîşcani 0-0 Sîngerei 15-00
59 13.04.2013 FC Floreşti – Flacăra 1-0 Floreşti 15-00
60 FC Dava – liberă
16-17.04.2013 Cupa R. Moldova-Orange, 1/4
Etapa XIII
61 20.04.2013 FC Glodeni – FC Teleneşti 0-2 Glodeni 16-00
62 20.04.2013 CF Rîşcani – FC ABUS 4-1 Rîşcani 16-00
63 20.04.2013 Flacăra – FC Sîngerei 1-1 Călugăr 16-00
64 20.04.2013 FC Dava – FC Floreşti 1-3 Soroca 16-00
65 CS Drochia – liberă
Etapa XIV
66 27.04.2013 CS Drochia -FC Glodeni 1-0 Drochia 16-00
67 27.04.2013 FC Teleneşti – CF Rîşcani 1-1 Teleneşti 16-00
68 27.04.2013 FC ABUS – Flacăra 2-0 Ungheni 16-00
69 27.04.2013 FC Sîngerei – FC Dava 2-4 Sîngerei 16-00
70 FC Floreşti – liberă
Etapa XV
71 04.05.2013 CF Rîşcani – CS Drochia 1-1 Rîşcani 17-00
72 04.05.2013 Flacăra – FC Teleneşti 1-0 Călugăr 17-00
73 04.05.2013 FC Dava – FC ABUS -:+(0-3) Soroca 17-00
74 04.05.2013 FC Floreşti – FC Sîngerei 0-2 Floreşti 17-00
75 FC Glodeni – liberă
07-08.05.2013 Cupa R. Moldova-Orange, 1/2
Etapa XVI
76 11.05.2013 FC Glodeni – CF Rîşcani 2-1 Glodeni 17-00
77 11.05.2013 CS Drochia – Flacăra 1-0 Drochia 17-00
78 11.05.2013 FC Teleneşti – FC Dava 4-1 Teleneşti 17-00
79 11.05.2013 FC ABUS – FC Floreşti 5-1 Ungheni 17-00
80 FC Sîngerei – liberă
Etapa XVII
81 18.05.2013 Flacăra – FC Glodeni 3-2 Călugăr 17-00
82 18.05.2013 FC Dava – CS Drochia 1-5 Soroca 17-00
83 18.05.2013 FC Floreşti – FC Teleneşti 0-0 Floreşti 17-00
84 18.05.2013 FC Sîngerei – FC ABUS 1-3 Sîngerei 17-00
85 CF Rîşcani – liberă
Etapa XVIII
86 25.05.2013 CF Rîşcani – Flacăra 5-0 Rîşcani 17-00
87 25.05.2013 FC Glodeni – FC Dava 3-4 Glodeni 17-00
88 25.05.2013 CS Drochia – FC Floreşti 3-3 Drochia 17-00
89 25.05.2013 FC Teleneşti – FC Sîngerei 3-1 Teleneşti 17-00
90 FC ABUS – liberă
26.05.2013. Finala Cupei R. Moldova-Orange
07.06.2013 CM-2014 MOLDOVA – POLONIA